X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

نشان ایران

بخش میانی

محتوی نوشتاری

تایچی درد ها را متوقف می کند

 

 تایچی کولور بوکس Colourbox ترکیبی از مراقبه و هنرهای رزمی است  و می تواند در تخفیف درد مفاصل به انسان ها کمک کند. حرکات آرام تایچی نه تنها برای استخوان ها بلکه برای روان و ذهن نیز خوب می باشد. تایچی در چین ورزشی سنتی است و در آنجا افراد تا سنین بالا "بوکس سایه های  چینی " ChinesischeSchattenboxen را تمرین می کنند و کاملا چابک و با قابلیت حرکت به زندگی ادامه میدهند.

اثر مثبت تایچی بر مفاصل به وسیله محققانی از دانشگاه کارولینای شمالی بررسی شده است .آنها بر روی 354 نفر داوطلب از 20 منطقه در کارولینای شمالی ونیوجرسی آزمایشاتی انجام داده اند.همگی این داوطلبان از عوارض و علائم  آرتریتها رنج می بردند.حداقل سنی آنها 18 سال بود و نمی توانستند علی رغم میلشان بدون کمک حرکت کنند.

آنها نمی توانستند به طور ایستاده تمرینهای تایچی را انجام دهند .بنا براین حتی الامکان به صورت نشسته حرکات را انجام دادند.

برای این تحقیق دانشمندان بیماران را به صورت تصادفی به 2 گروه تقسیم کردند .یک گروه فورا با دوره ای  دو روز در هفته به مدت   8 هفته  شروع به تایچی کردند و گروه دوم به عنوان گروه شاهد بودند و 8 هفته دیرتر به انجام حرکات پرداختند .سپس هر دو گروه تحت معاینه های پزشکی قرار گرفتند.

 سپس لی کالاهان Leigh Callahan سرپرست این تیم تحقیقاتی اعلام داشت که تایچی برای انسانها با هر شکلی از آرتریت نظیر1Fibromyalgie،آرتریت روماتوئید2Rheumatoide Arthritis وآرتروزOsteoarthritis عملکردی مثبت دارد.

بعد از انجام تمرینات از بیماران در مورد اینکه چقدر از عهده کارهای روزمره اشان بر می آیند و سازگاری و حال عمومی شان و اینکه چقدر توانایی انجام کار ها بدون نیاز به کمک  دارند و چقدر احساس استقلال می کنند پرسش به عمل آمد و نیز در همین راستا بهبود قابلیت عملکرد بدنی آنها به طور مثال میزان سرعت حرکت و توان انجام حرکات تعادلی وقدرتی مورد بررسی  دانشمندان قرار گرفت .

این بیماری نوعی روماتیسم بافت همبند است

سینوویت مزمن التهابی است که اکثرا مفاصل را درگیر می‌کند و باعث تخریب غضروف و ایجاد ضایعات استخوانی می‌شود

مرجع: http://www.focus.de/gesundheit/ratgeber/gelenkschmerzen/news/arthritis-tai-chi-stoppt-den-schmerz_aid_569847.html

مترجم : یاسمن آقانجفی 

 

بالا