X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

برگزاری همایش تای‌چی‌چوان و چی‌کونگ در هفته تربیت بدنی در پارک آب و آتش

 

همایش تای چی و چی کنگ از ساعت 9 صبح در پارک آب و آتش شروع شد، فرم های انفردا و گروهی تای چی چوان به نمایش درآمد.

هنرجویان مدرسه های مختلف تای‌چی فرم های بادبزن، باگوا، چی کنگ اجرای کودکان و .... را نمایش دادند.

قابل ذکر است شرکت‌کنندگان در این همایش به احترام استاد بزرگ این رشته ورزشی زنده‌یاد استاد حسین داودی‌پناه (داداشی) 30 ثانیه سکوت کردند.

همایش تای‌چی‌چوان و چی‌کونگ با مشارکت گروه سبد، مدارس و استادان و شاگردان سراسر کشور برگزار شد.

 

تای چی-تای چی چوان-البرز تای چی-تای چی کرج

 

در پایان این مراسم  متن زیبایی نیز به شرح زیر قرائت شد:

به نام آفریدگار یکتا

در ابتدای چهارمین دهه شکل‌گیری هنر رزمی ووشو در ایران قرار داریم. این هنر زیبا و عمیق، فراز و نشیب‌های فراوانی را در طول تاریخ شکل‌گیری خود پشت‌سر گذارده و با حمایت اساتید، متخصصین، هنرجویان و برخورداری از دانش مدیریت قوی ریاست محترم فدراسیون ووشو بالاتر از چین، خاستگاه این هنر کهن، اکنون ووشوی کشورمان در جایگاه نخست در بخش ساندا و در رتبه دوم جهان در مجموع قرار گرفته است.

اساتید، مربیان و هنرجویان بسیاری در طول سه دهه گذشته، پاک‌بازانه به تلاش، ایثارگری و همکاری پرداختند تا هنر تای‌چی‌چوان و دانش چی‌کونگ به عنوان گل سرسبد بوستان ووشو، به تنوع، توسعه و محبوبیت امروزی خود در ایران زمین برسد.

در این میان، نام و یاد رادمردانی چون استاد بزرگ، زنده یاد حسین داودی پناه ( داداشی) به عنوان پایه‌گذار ووشوی ایران، همواره در اذهان تمامی ووشوکاران حک شده و باقی خواهد ماند.

این همایش فرصت مغتنمی بود تا گوشه‌ای از قابلیت‌ها و دستاوردهای ارزشمند و گسترده تجربیات بشری در زمینه  دانش بیوانرژی را در معرض دید عموم علاقه‌مندان و دانش پژوهان قرار دهیم.

این همایش را با شعار اتحاد و همدلی خانواده بزرگ تای‌چی‌چوان و چی‌کونگ ایران، به روح بزرگ پدر ووشوی ایران، مرحوم استاد حسین  داودی پناه و نیز به بزرگواران زیر تقدیم می‌نماییم:

- به جناب آقای دکتر مهدی علی‌نژاد، ریاست محترم فدراسیون ووشوی جمهوری اسلامی ایران به پاس قدردانی از  یک دهه مدیریت مدبرانه و حضور مقتدرانه در عرصه‌های مدیریتی و قهرمانی ووشو در سطح ایران و جهان.

- به استاد پیشکسوت، جناب آقای بهروز بالو به پاس قدردانی از نیم قرن تلاش، تجربه و تدریس در زمینه هنرهای رزمی.

- به جناب آقای علیرضا خسروی، رئیس محترم کمیته تای‌چی چوان کشوری به پاس قدردانی از رویکرد مدیریت توسعه محور و تلاش‌های درخور تقدیر ایشان برای ایجاد وحدت و همدلی در جامعه بزرگ تای‌چی‌چوان کشور.

- به مقامات گرامی شهرداری منطقه 3 و معاونت محترم فرهنگی و گردشگری عباس آباد، جناب آقای حجازی، جناب آقای رضازاده و نیز سرکارخانم سرهنگی که با حمایت‌های ارزنده خود، امکان برگزاری همایش را فراهم کردند.

- به جناب آقای محمدرضا منفردکیا، رئیس محترم هیات مدیره هلدینگ کاربن و شرکت سبد به پاس حمایت‌های بی‌دریغشان در برگزاری شایسته این همایش.

به مقامات محترم، اساتید، مربیان، هنرجویان و عموم مردم عزیز حاضر در این همایش که با تشریف‌فرمایی، همکاری و حضور خود، امکان برگزاری باشکوه این همایش را فراهم ساختند.

برای اعتلای نام، رشد فنی و تخصصی و توسعه این هنر ارزنده به سرتاسر میهن عزیز اسلامی خود ایران خواهیم کوشید و بر عهدی که بسته‌ایم، مصرانه باقی خواهیم ماند که به قول حافظ شیرازی:

نازپرورده تنعم نبرد راه به دوست

عاشقی شیوه رندان بلاکش باشد

 

 

 

 

بالا